Başkan Kurt: “Odunpazarı Eskişehir’de turizmin merkezi olmaya aday”

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu ‘Sektör ve Üniversite Perspektifinden Turizmde Eğitim – Kariyer Sorunları ve Çözümleri’ konulu konferansa katıldı.

Konferansta konuşma yapan Başkan Kurt: “Değerli konuklar Eskişehir’e hoş geldiniz. Turizmin eğitimi ve gelişmesi için yapmış olduğunuz bu girişimden dolayı sizi kutluyorum. Genel çalışmalarınıza baktığım zaman bu toplantılarınızı geleneksel hale getirip her yıl yaptığınızı, hatta iki kere yaptığınızı öğrenince daha da iyi bir yol izlediğinizi düşünüyorum. Eskişehir, Anadolu’nun ortasında bir şehir. Eskişehir’in ortasında da Odunpazarı ilçesi tarihi özelliği olan ve Eskişehir turizminin merkezi olmaya aday bir ilçe. O ilçenin Belediye Başkanı olarak turizmin önemini gerçekten biliyoruz, kavrıyoruz” dedi.

TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN “YURTTA BARIŞ, DÜNYA’DA BARIŞ” DİYORUZ

 Turizmin gelişmesi için birinci şartın “Yurtta Barış, Dünya’da Barış” felsefesi olduğuna değinen Başkan Kurt, “Bugün izlediğimiz gibi bir politika izlersek yapılacak yatırımların hiçbir işe yaramayacağını somut bir biçimde görüyor ve yaşıyoruz. O nedenle politik kararlar önemli, politik duruşlar önemli. Sizin o politik duruşa rağmen ayakta kalmanız gerekiyor. Bunu nasıl becerirsiniz kestiremiyorum. Biz Eskişehir’de bilimin gerektirdiği bazı işleri yapmaya çalışıyoruz. Özellikle Odunpazarı tarihi bir sit alanı olan bölge ve bu yıl bu bölgede Kültür ve Turizm Bakanlığı’na alan yönetimi oluşturmak amacıyla bir müracaatta bulunduk. O da kabul edildi. Alan sınırlarımız belli oldu. Mart ayında alan yönetimini oluşturacağız. O nedenle sizin düşüncelerinize çok ihtiyacımız var. Bu işi nasıl yaparız? Eskişehir’de farklı bir turizm ve kültür yönetimini nasıl oluştururuz diye çalışıyoruz. Ben bu toplantının başarılı ve yararlı olacağına inanıyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir