Başkan Kurt İlan Bedelini Şahsi Hesabından Ödemiştir

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “08.08.2016 tarihinde Eskişehir’de yayın yapan sekiz yerel gazeteye, yine Eskişehir’de gazetecilik yapan bir şahsın dedikodularını ve iddialarını çürütmek amacıyla ilan vermiş ve bu ilan, 09.08.2016 tarihli söz konusu sekiz gazetede birden yayınlanmıştır.

Ancak dedikodu ve iddia sahibi gazetecinin çalıştığı basın kuruluşu, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un kişisel ilanının ücretinin belediye kaynaklarından karşılandığını iddia etmiştir. Bu iddia da her zamanki gibi asılsız ve gerçek dışıdır.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, kişisel olarak verdiği ilanın ücretini şahsi hesabından ödemiştir. Yani ödemenin belediye bütçesi ile hiçbir alakası yoktur. Bu şahsın çalıştığı gazetenin itibar görmeyen iddiasını da yine şiddetli bir biçimde çürütmek gerekirse, Söz konusu ilan bedeli, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un, Türkiye İş Bankası Eskişehir Odunpazarı Şubesindeki şahsi hesabı üzerinden, Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’a verilen vekâlet ile Durur tarafından çekilmiş, Ziraat Bankası’ndan Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü hesabına “Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un ilan bedeli” olarak yine Durur tarafından yatırılmıştır.

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; Gazetecilik onurlu bir meslektir ve onuru olan insanların yapması gerekir. Gazeteci karalamaya dönük, yalan haberler ile kamuoyunu yanlış bilgilendiremez. Aynı zamanda doğru ve objektif haber yapmak ile yükümlüdür.

Söz konusu gazete her zaman olduğu gibi yine uydurma iddialarla karalama kampanyasına ısrarla devam etmektedir. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un bu karalama kampanyasına karşı boyun eğmeyeceğini ve mücadelesini sürdüreceğini kamuoyuna saygı ile duyururuz.

NOT: Söz konusu gazetenin patronu, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un şahsi hesabından yatırdığı ilan bedelini, ikiye katlayarak ilçe genelinde yaşayan çocuklarımızı sevindirmek için harcayacakmış. Başkan Kazım Kurt’un söz konusu gazeteye şahsi hesabından ödediği paranın çocukları sevindirmek için harcanacak olması da ayrıca mutluluk vericidir.

Belge 1 Belge 3 Belge 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir