Başkan Kurt iftarda muhtarlarla bir araya geldi

Muhtarlarla iftarda buluşan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Muhtarlarımızın ekonomik durumlarının düzeltilmesi, sosyal güvencelerinin sağlanması ve daha etkin olarak kamu görevlerinde ağırlığının hissedilmesi noktasında mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt iftar yemeğinde Odunpazarı ve Tepebaşı mahalle muhtarları ile buluştu. Odunpazarı Belediyesi tarafından belediye yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Rabia Akman ile Odunpazarı ve Tepebaşı bölge muhtarları katıldı.

Muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Kurt, muhtarların taleplerini dinledi.

İftar yemeğinde konuşan Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak muhtarlara kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi. Mahallelerdeki sorunların çözümü konusunda belediye olarak ellerinden gelen desteği verdiklerini ve desteğe her zaman hazır olduklarını belirten Başkan Kurt, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Muhtarlarımızla her dönem iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımızın kamunun birinci ayağı olduğunu tüm ortamlarda vurgulayıp öne çıkarmaya çalışıyoruz. Türkiye’de yanlış bir sisteme doğru gidiyoruz. Tüzel kişiliği olmayan yetkisi olmayan harcama yetkisi olmayan bir muhtarlığın doğru bir sistem olmadığını hem biz hem genel başkanımız da söylüyor. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında muhtarlara hem hukuki anlamda hem siyasi anlamda gereken ayrıcalığı tanıyacağız. Muhtarlarımızın sürekli söylediğimiz ekonomik durumlarının düzeltilmesi, sosyal güvencelerinin sağlanması ve daha etkin, aktif olarak kamu görevlerinde ağırlığının hissedilmesi noktasında mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ali İrfan İbiş ise yaptığı konuşmasında, Başkan Kurt’a Tepebaşı ve Odunpazarı ayıt etmeksizin muhtarları iftar yemeğinde buluşturduğu için teşekkür etti.