Başkan Kurt: “Hedefimiz Odunpazarı’nı 400 bin nüfuslu bir Avrupa Kenti ile kıyaslar duruma getirmek!”

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye’nin nüfusu en büyük 150 ilçe belediyesinin faaliyet raporlarının ve ‘gizli müşteri’ yoklamasının incelendiği İnsani Gelişme Vakfı’nın çalışmasında; ‘insani gelişime endeksinde’ en yüksek gelişmişlik düzeyiyle beşinci, ‘Çevre ve Ulaşım’ kategorisinde birinci olmuştu.

İnsani Gelişim Vakfı (İNGEV) yetkilileri, Odunpazarı Belediyesi’nin aldığı başarıların simgesi olan birincilik ve beşincilik plaketlerini vermek için Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti. İNGEV yetkilileri, Başkan Kurt’a ‘insani gelişime endeksinde’ en yüksek gelişmişlik düzeyiyle beşinci, ‘Çevre ve Ulaşım’ kategorisinde birinci oldukları için tebrik etti.

İNGEV yetkilileri Başkan Kurt’a plaketlerini teslim ettikten sonra, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerine İNGEV’in çalışmaları hakkında bilgi verdiler ve araştırmanın detaylı raporunun sunumunu yaptılar. Odunpazarı Belediyesi, bu rapordan çıkan sonuca göre Odunpazarı’nın dereceye girdiği ve giremediği kategorilerde daha iyi hizmeti sunabilmek için gerekli verileri elde etti.  Odunpazarı Belediyesi’nin bundan sonraki çalışmalarında bu verileri dikkate alacağını belirten Başkan Kurt, “İlçemizin durumunu ve eksiklerini görmemiz açısından önemli verileri elde ettiğimiz bu araştırma ile Odunpazarı’na nasıl daha iyi hizmet sunabileceğimizi görmüş olduk. Birinci olduğumuz kategoride yerimizi korumak, aşağıda olduğumuz kategorilerde daha yukarı çıkmak için gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Hedefimiz Odunpazarı’nı 400 bin nüfuslu bir Avrupa Kenti ile kıyaslar duruma getirmek!” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir