Başkan Kazım Kurt genç izcilerle buluştu

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir’de bulunan üniversitelerdeki kol, kulüp ve STK’lar ile iş birliği yapmaya devam ediyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İzci Topluluğu, hafta sonu Musaözü’nde doğa yürüyüşü ve kamp düzenledi. Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nin destek verdiği etkinliğe, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katıldı.

201 öğrencinin katılığı etkinlikte öğrenciler 5 ayrı gruba ayrıldı. Her grup için farklı alanlar tahsis edilirken, ekiplere alanlarına gitmeden önce odunları nasıl bağlayacakları ile ilgili düğüm-bağ eğitimi verildi. Bu eğitimin sonunda ekiplere sınırlı sayıda odun, erzak, araç-gereç verildi. Öğrencilerin sınırlı imkanlarla kendi yaşam alanlarını oluşturup, barınak yaparak yağmurdan ve soğuktan korunmaya çalışarak hayatlarını idame ettirebilmelerinin amaçlandığı etkinlikte, öğrenciler 2 gün boyunca doğa ile baş başa zaman geçirdi.

“İNSANLARIN DİL, DİN, CİNSİYET FARKI GÖZETMEKSİZİN EŞİT OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Genç izcilerin kamplarını ziyaret eden Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, onlarla zaman geçirdi. Genç izcilerle sohbet eden Başkan Kurt, gençlerin dilek ve şikâyetlerini diledi. Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman gençlerin yanında olacağını söyleyen Başkan Kurt, genç izcilere başarılar diledi. İzcilik ile bilgiler alan Başkan Kurt, “İnsanların dil, din, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit olduğuna inanıyorum. Öyle olması gerektiğini de savunuyorum. Hiç kimsenin bizden üstünlüğü yok. Yaradan hepimizi eşit yaratmış. Ancak ondan sonra başka sebeplerle, başka dürtülerle herkes ayrılmış. Bu ayrışmadan birileri de nemalanıyor. Bu, bizim siyasi mücadelemizin temeli. Biz bunun için uğraşıyoruz, siz başka bir şey için uğraşırsınız, başkası da başka bir şey için uğraşır, ama hedef tek olmalı. Biz, kendi ülkemizden sorumluyuz. Diğer ülkelerde de bizim gibi düşünen insanlar olursa savaş olmaz. Savaş olmadığı zaman da bu sıkıntıların çoğu yaşanmaz. Sizi, anneniz babanız buraya okumanız için gönderdi. Önceliğiniz okulu bitirmek olmalı. Derslerinizi çalışmak, ondan sonra da ülkeye yararlı şeyler yapın. Doktor, avukat bir izci ile işi olmayan bir izcinin arasındaki farkı görürsünüz. Sizlere başarılı bir öğrenim hayatı diliyorum” dedi.