Başkan Kazım Kurt kadın gazetecilerle buluştu

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Eskişehir’de görev yapan kadın gazeteciler ile bir araya geldi. Alaaddin Cafe’de gerçekleşen buluşmada Başkan Kurt,  kadın gazetecilerin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Eskişehir’deki kadın gazetecilerle bir araya geldi. Alaaddin Cafede gerçekleştirilen buluşmaya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı Belediye Meclisi Kadın adayları ile çok sayıda kadın gazeteci katıldı.

“EMEKÇİ KADINLARIN MUTLAKA ÖRGÜTLENMESİ GEREKİYOR”

Kadın gazetecilerle uzun süre sohbet eden Başkan Kurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak onlara kırmızı karanfil takdim etti. Buluşmada konuşan Başkan Kazım Kurt,  emekçi kadınların örgütlü toplumun öncüsü olması gerektiğini vurguladı. 8 Mart’ın yıllardır emekçi kadınların, emeğinin hakkını savunduğu bir gün olduğuna dikkat çeken Başkan Kazım Kurt,  “Biz de bugün Eskişehir’deki emekçi gazeteci kadınların günün kutlamak için buluştuk. Gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Emeğin en yüce değer olduğunu savunan bir partinin belediye başkanı olarak bugün emekçi kadınlarımıza başarılar diliyorum. Emekçi kadınların özellikle çalışan kadınların mutlaka örgütlenmesi gerektiğini ve örgütlü toplumun öncüsü olması gerektiğini düşünüyorum.  Eskişehir’de kadınların yaşamını kolaylaştırmak, onların yaşam standardını yükseltmek için Odunpazarı Belediyesi olarak her türlü mücadeleyi vermeye hazırız.

“KADINLARIN HER TÜRLÜ SOSYAL VE KÜLTÜREL HAKLARINI SAVUNACAĞIZ”

Önümüzdeki dönem 100 tane kreşi kadınlar ve onların çocukları için yapmaya söz veriyoruz. Her mahallede mutlaka kreş olacak ve çocuklar kreşe yürüyerek gidecek. Bunu temel bir ile ve değer olarak ortaya koyuyoruz. Her mahalleye bir halk merkezi kuracağız. Bu halk merkezlerinde öncelikle kadınların her türlü sosyal ve kültürel haklarını savunacağız ve onlara öğreteceğiz. Kadınların meslek edinme konusundaki temel ihtiyaçlarını da karşılamaya devam edeceğiz. Şuanda 15 bin civarında olan kursiyer sayımızı daha da artırarak, Eskişehir’deki kadınların ekonomik ve sosyal geliştirmeyi hedefliyoruz. Umarım seneye Dünya Emekçi Kadınlar Gününde çok daha farklı şeyler konuşacak hale geliriz. Ben bütün kadınlarımızın Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Kazım Kurt, konuşmasının ardından başta kadın gazeteciler olmak üzere Aladdin Cafe’de bulunan ve görev yapan tüm kadınlara kırmızı karanfil takdim ederek 8 Mart Dünya Emekçiler Gününü kutladı.