Atatürk Devrimleri ve demokrasi temel dayanağımızdır

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’in Ardanuç ilçesi yakınlarında yapılan saldırının ardından yazılı bir açıklama yaparak olayı lanetledi ve “Atatürk Devrimleri ve demokrasi temel dayanağımızdır” dedi.

Başkan Kazım Kurt lanetlediği saldırı hakkında şu ifadeleri kullandı: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu çirkin saldırıyı lanetliyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek dayanağı Atatürk Devrimleri ve demokrasidir. Görülüyor ki bu temel dayanağımızı katletmek istiyorlar. Ancak bedeli ne olursa olsun biz; Atatürk Devrimlerini, demokrasiyi, adaleti, laikliği, insan hak ve özgürlükleri katletmelerine asla izin vermeyeceğiz. Bu memleket, bu topraklar bizim, bu memlekette yaşayan halk bizim halkımız ve biz direnmek ve mücadele etmekle görevliyiz.

Diğer taraftan, hükümetlerin önemli bir görevi de muhalefet liderlerini ciddiyetle korumaktır. Can güvenliği ve toplantı özgürlüğü hükümetlerin sorumluluğundadır. Tehlikenin önceden istihbaratını almak ve önlem geliştirmek bir hükümetin temel görevlerindendir. Ancak bu çirkin saldırı gösteriyor ki ciddi bir zafiyet söz konusudur. Bu zafiyetin bir an önce giderilmesi hayati önem taşımaktadır.

Son olarak, temel değerlerimize bir kez daha sahip çıkacağımızı altını çizerek vurguluyor, saldırı sırasında şehit olan askerimize Allah’tan rahmet, yaralanan güvenlik görevlilerimize acil şifa diliyor, milletimize sağduyu çağrısı yapıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir