“2016 Barış yılı olsun”

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yeni yıl mesajı.

Başkan Kurt mesajında, “Üzücü olayları, acıları, anıları ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıyor, aydınlık ve mutlu yarınlara ulaşma umutlarımızı daha canlı tutarak, yeni bir yıla giriyoruz” dedi.

Başkan Kurt, 2016 yılının ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini dilediği mesajına şu şekilde devam etti; “2015 yılı Türkiye açısından yoğun bir gündemle geçti. Önemli gelişmeler yaşandı. Bu yaşananlar demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün vazgeçilmezliğini bir kez daha ortaya koydu.

Yaşanan tüm gelişmeler karşısında ülkemiz, Cumhuriyet’e olan inanç ve bağlılığını, laik ve demokratik Cumhuriyet’i sonsuza kadar koruma ve yaşatma kararlılığını her fırsatta gözler önüne serdi.

Ancak bunu sürdürmek için ülkemizin demokratikleşme ve insan hakları alanındaki eksikliklerini hızla tamamlaması ve evrensel ölçütlerin hukuk sistemimize bir an önce kazandırılması gerekmektedir.

Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasın, Büyük Atatürk’ten devraldığımız emanetin korunması ve daha ileriye götürülmesi olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın ülkemize ve şehrimize; barış, kardeşlik, huzur ve aydınlık getirmesini dilerim.”

One thought on ““2016 Barış yılı olsun”

  1. SİZİNDE SAYIN BAŞKANIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA İYİ BİR YIL GEÇİRMENİZİ TEMENNİ EDERİM..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir